17 сентября 2011 г.

Про паліативну допомогу

Людство в тій чи іншій мірі завжди піклувалося про вмираючих, нужденних, бідних.
Кожне суспільство та релігія проявляли своє милосердя по різному, але його суть незмінна: дати притулок, нагодувати, обігріти, заспокоїти, підтримати.

Ще в Київській Русі благодійність та милосердя вважалося обов'язковим для більшості членів суспільства – князі нерідко давали обіди бідним людям, при їх дворах жили «божі» люди. При кожному монастирі (а їх на наших теренах було чимало) обов'язково існували богадільні, де знаходили притулок хворі та знедолені. Монахи опікувалися цими людьми, лікували їх тіло і душу.

"Хоспіс" у перекладі з англійської - будинок для мандрівників. Колись при монастирях будувалися такі будинки для хворих пілігримів, які подорожували до Святої землі.У четвертому столітті добросердна римська пані Фабіона дозволила приходити до її обістя всім нужденним і хворим, які потребували допомоги.

Хоспіси і центри паліативного лікування існують, щоб зменшити фізичний біль і емоційне страждання пацієнтів під час їх завершальних етапів хвороби.

В основі концепції існування хоспісов - віра, в те, що кожна людина має право померти вільним від болю і з гідністю, і на те що їх сім'ї заслуговують також наі підтримку з боку суспільства, побудованого на гуманітарних засадах.

Особиста підтримка, спілкування, кваліфікована медична допомога, пропоновані хоспісами і центрами паліативної допомоги зможуть заповнити емоційні, моральні і духовні потреби пацієнтів та близьких до них людей.